W obcym kraju sama z dzieckiem.Zanim zaczniemy, przygotujcie sobie ciepłą kawę, herbatę, czekoladę czy cokolwiek innego, co pozwala Wam się odprężyć po ciężkim dniu. Tak, jestem mamą i wiem, że wieczór to pora, kiedy mama ma chwilę, 5 minut dla siebie. Jest mi bardzo miło, że te 5 minut pragniesz spędzić właśnie z nami.


Dziś kilka słów o tym, jak przez ostatnie miesiące radziłam sobie z dzieckiem u boku, ale nie mając nikogo do pomocy w pobliżu. Zosia ma skończone 7 miesięcy. Przez cały ten czas byłyśmy zdane tylko na siebie. Owszem jest jeszcze tatuś, ale tata pracuje i mało czasu ma na spędzanie go z nami. W prawdzie ten czas jest tylko w weekend. Więc jak samej ogarnąć dziecko i dom? Przecież trzeba zrobić pranie, prasowanie, przygotować obiad, posprzątać, przebrać dziecko, nakarmić i zabrać na spacer. Kiedy znaleźć na to wszystko czas i dodatkowo zadbać o siebie? Myślisz, że się nie da? A ja Ci powiem, że jest wręcz przeciwnie.
Nie jestem perfekcyjną panią domu. Są dni, kiedy na obiad serwuje pierogi z polskiego sklepu, a Zosia zamiast obiadu przygotowanego przez mamę dostaje gotowy słoiczek. W takie dni odpuszczam obowiązki domowe, włożę wygodne buty i idę na długi spacer. Dla mnie jest to chwila relaksu, a dla Zosi dawka świeżego powietrza. Tak razem poznajemy świat..
Przecież brudna podłoga nie ucieknie, a czasu spędzonego z dzieckiem nikt nam nie wróci.

Chwila... Nie o tym miała być mowa. Jak sobie radze z tym wszystkim?
A no tak...
Zosia od urodzenia była spokojnym dzieckiem. Budziła się tylko na jedzenie. Mogłam ja położyć w leżaczku i potrafiła tak leżeć godzinami, aż do następnego „bufetowania".


.

Teraz kiedy jest większa, znalazłyśmy inny sposób. Kiedy muszę coś zrobić w domu, to najzwyczajniej w świecie sadzam ja na podłogę. Owszem Zosia już raczkuje, ale mam ją na oku i czujnie pilnuje, aby nie złapała niczego, co mogłoby jej zaszkodzić

Jak wygląda moja kąpiel? Zazwyczaj mała w tym czasie śpi bądź przebywa z tatą.
Czasami są dni, kiedy jestem skazana na zimną kawę i brak mocy. Jednak zdarza się to stosunkowo rzadko.
Nie ukrywam, że cieszę się z powrotu do kraju. Będę miała bliskich, którzy mi pomogą. Wystarczy, że babcia zabierze ją na spacer, bądź przypilnuje, kiedy będę miała cos do załatwienia. Tutaj minusem jest, że wszędzie musimy iść razem.
A wy drogie mamy, macie wsparcie bliskich czy zostajecie z tym same?


Ps. Dla wyjaśnienia, szanuję i podziwiam mamy, które są w gorszej sytuacji od mojej i dają radę.  😘👍

Polecam

Planowanie wydatków + sposoby na oszczędzanie - rodzina2plus1

Photo credit:  Foter.com Jakiś czas temu zaczęłam się zastanawiać, dlaczego wydajemy więcej, niż powinniśmy, oraz na co dok...